Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Εγγραφή των Μαθητών στην Α’ Γυμνασίου

Εγγραφή των Μαθητών στην Α’ Γυμνασίου

σχ.έτος 2023-24

εγγραφέςΜαθ

Για την εγγραφή των Μαθητών στην Α’ Γυμνασίου, απαιτούνται τα παρακάτω δικαιολογητικά:
(η ανακοίνωση αφορά τους μαθητές/τριες των οποίων τα απολυτήρια Δημοτικού βρίσκονται ήδη στο 2ο Γυμνάσιο Χανίων)

1. Tην κηδεμονία και την ενημέρωσή του για τη φοίτηση του/της μαθητή/τριας από το σχολείο.

2. Tην εκδήλωση ενδιαφέροντος για παράλληλη στήριξη- συνεκπαίδευση - τμήμα ένταξης ή στήριξη από ειδικό βοηθητικό - νοσηλευτικό προσωπικό.

3. Tην έγκριση ανάρτησης φωτογραφιών του μαθητή/τριας από δράσεις του σχολείου μας στην ιστοσελίδα μα

4. Tην συναίνεση στους περιπάτους πεζή.

5. Tην πρόωρη αποχώρηση του/της μαθητή/τριας από το σχολείο σε περίπτωση τροποποίησης του ωρολογίου προγράμματος.

*** Οι Υπεύθυνες Δηλώσεις, η Φόρμα Στοιχείων και το Ατομικό Δελτίο Υγείας, θα σας δοθούν από το σχολείο ή μπορείτε να τα κατεβάσετε από την Ιστοσελίδα του σχολείου εδώ