Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις ΒΡΑΒΕΙΟ ΑΡΧΕΙΑΚΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ - Αward for archival research about School History

ΒΡΑΒΕΙΟ ΑΡΧΕΙΑΚΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ - Αward for archival research about School History

ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΤΟΥ 2ου Γυμνασίου Χανίων ΣΕ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ

Αward for archival research about School History

vraveio arx ereynas

Το Μουσείο Σχολικής Ζωής και Εκπαίδευσης του Εθνικού Κέντρου Έρευνας & Διάσωσης Σχολικού Υλικού και το Τμήμα Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης του Υπουργείου Παιδείας Έρευνας και Θρησκευμάτων, οργανώνουν την τελετή απονομής των βραβείων του 2ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού με θέμα «Η ιστορία του σχολείου μου» που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 21 Νοεμβρίου στις 12 το μεσημέρι στο αμφιθέατρο του Νέου Μουσείου της Ακρόπολης.

Μεταξύ των σχολείων που διακρίθηκαν είναι και το 2ο Γυμνάσιο Χανίων, που πήρε το Βραβείο Αρχειακής έρευνας.

old school

Στιγμιότυπα από την απονομή όπου παρεβρέθησαν ο Διευθυντής του 2ου Γυμνασίου Χανίων, κ.Αθανασάκης και η υπεύθυνη καθηγήτρια του προγράμματος, κ.Ρουκουνάκη Χαρά:

vraveio arx er3

vraveio arx er2